Чанпен Чжао – засновник Binance

Чанпен Чжао, широко відомий як «CZ», є китайсько-канадським бізнесменом. Чжао є засновником і генеральним директором Binance, найбільшої у світі криптовалютної біржі за обсягом торгів станом на липень 2024 року.

Біографія Чанпена Чжао

Чжао народився в китайській провінції Цзянсу. Наприкінці 1980-х років він переїхав із сім’єю до Канади, коли йому було 12 років, оселившись у Ванкувері, Британська Колумбія. Його батьки були вчителями в Китаї. Його батько працював викладачем в університеті. У підлітковому віці Чжао допомагав утримувати свою сім’ю, працюючи на різних офіційних роботах, включаючи McDonald’s.

Чжао навчався в Університеті Макгілла в Монреалі, Квебек, де спеціалізувався на комп’ютерних науках. Після університету Чжао почав працювати на Токійській фондовій біржі, розробляючи програмне забезпечення для створення торгових ордерів. Він також працював у Bloomberg Tradebook, де був розробником програмного забезпечення для торгівлі ф’ючерсами.

У 2005 році він переїхав до Шанхаю, де заснував компанію Fusion Systems, відому як одна з найшвидших високочастотних торгових систем для брокерів. З 2013 року він працював у різних криптовалютних проектах, у тому числі Blockchain.info, а також обіймав посаду технічного директора OKCoin. У 2017 році Чжао покинув OKCoin, щоб відкрити криптовалютну біржу під назвою Binance. Він заснував компанію в липні 2017 року після того, як залучив 15 мільйонів доларів фінансування під час первинного розміщення монет. Менш ніж за вісім місяців Чжао перетворив Binance на найбільшу у світі криптовалютну біржу за обсягом торгів.

Чжао і криптовалюта

Чжао вперше дізнався про криптовалюти під час гри в покер з друзями. За словами одного фінансового експерта, який пояснив йому правила, інтерес Чжао виходив за рамки простої цікавості. Він дійсно заглянув у це і почав шукати можливості в цій сфері ще у 2013 році.

На той час Біткойн і ширший всесвіт криптовалют перетворився на мільярдну індустрію, більша частина якої була зосереджена в Шанхаї, технологічній столиці Китаю, що бурхливо розвивається. Чжао відвідував криптоконференції та знаходив роботу у фірмах, що розвиваються. Варто відзначити його співпрацю з такими компаніями, як:

  • Blockchain.com
  • Okcoin.

Він продав свою квартиру в Шанхаї і витратив приблизно 1 мільйон доларів, щоб купити біткойн за ціною 600 доларів за одиницю. Чжао зберіг свою переконаність, незважаючи на те, що вартість нерухомості в Шанхаї подвоїлася, а криптовалюта впала вдвічі – це була його перша криптозима.

У 2017 році заснував власну біржову платформу в Гонконзі. Його назва, Binance, була поєднанням двох слів: «двійковий», як в одиницях і нулях комп’ютерного коду, і «фінанси». Як і багато інших криптобізнесів, він функціонував як фондова біржа, поєднуючи покупців і продавців і проводячи кожну угоду. Здавалося, що Чжао мав на увазі більш грандіозне бачення, про що свідчить ранній девіз Binance: «Обміняйся світом».

Запуск Binance

Коли був винайдені біткоіни, природно, для нього не існувало конкретних законів. Влада не знала, чи застосовувати існуючі фінансові правила і як це зробити. В очах криптопідприємців вони могли вільно будувати новий світ без звичних інституційних обмежень.

У 2017 році біткоїн зріс до $20 тис. Binance випустила власний токен BNB зібрати кошти для запуску біржі. Але незабаром Китай, який прийняв Чжао, схилився до думки, що все це ризик. У країні заборонили збір коштів на криптовалюти та закрили внутрішні біржі. Гонконг номінально був окремою юрисдикцією, і Binance все ще обслуговувала користувачів на материку. Завдяки величезній кількості монет, які вона перерахувала, і перешкодам, які в даний час заважають її китайським конкурентам, Binance пережила величезний сплеск популярності.

Через півроку після запуску платформі довелося призупинити створення нових облікових записів, оновивши свою інфраструктуру, щоб врахувати приплив трафіку. Існуючі акаунти Binance були продані за преміум-версію онлайн. У січні 2018 року через біржу за один день надійшло $6 млрд. Наступного місяця Forbes, відомий своїми багатими списками, увінчав Чжао зіркою обкладинки.

Binance є найбільшою платформою для торгівлі криптовалютою у світі. Він пропонує широкий спектр торгових опцій і функцій, включаючи вражаючий вибір ринкових графіків і сотні криптовалют. Користувачі також можуть отримати доступ до різноманітних торгових опцій, включаючи ф’ючерси та опціони, а також кілька типів ордерів. Однак багато опцій і функцій недоступні в Сполучених Штатах, і лише понад 65 криптовалют доступні американським клієнтам.

Від Олена Василенко

Головна редакторка і автор новин та статей на проекті "Crypto Challenge"