Bybit стала другою за величиною криптобіржею після Binance (Фото: google)
Bybit стала другою за величиною криптобіржею після Binance (Фото: google)

Експерти аналітичної компанії Kaiko у новому звіті про стан ринку відзначили різке збільшення частки централізованої криптобіржі (CEX) Bybit. З жовтня минулого року частка Bybit зросла з 8% до 16%. У березні цього року Bybit обігнала Coinbase (NASDAQ: COIN) і стала другою за величиною біржею після Binance.

Читайте також: Криптобіржа Bitget анонсувала оновлення VIP-рівнів і привілеїв

Звіт Kaiko

Аналітики також зазначають, що запуск спотових біржових фондів (ETF) на базі біткоїна у США 11 січня значно збільшив обсяги світової криптоторгівлі. Проте біржі не отримали рівної вигоди від ралі, яке розпочалося ще в жовтні.

Хоча ринкова частка Bybit зросла вдвічі, частка Coinbase за той же період збільшилася лише на 1% і досягла 8%. У OKX частка з жовтня по червень зросла з 5% до 8%, тоді як у провідної південнокорейської Upbit вона скоротилася з 9% до 4%. Сумарний показник у менших офшорних бірж також впав з 13% до 10%.

Розширення пропозиції деривативів

Зростаюча частка Bybit на спотовому ринку також підтримується швидким розширенням пропозиції деривативів. У 2023 році Bybit закріпила за собою друге місце на ринку деривативів після Binance.

Попри те, що ринкова частка відкритих позицій по ф’ючерсах на криптобіржі залишалася незмінною з жовтня, у першій половині 2023 року спостерігався значний ріст. Це може свідчити про те, що біржа виграла від проблем Binance із регулюванням, зазначили в Kaiko. Частка OKX на ринку деривативів також знизилася до 15% з 25% на початку 2023 року.

Підвищення комісій та регуляторні виклики

У березні криптобіржа Bybit підвищила комісії на торгівлю деривативами в Росії, Вірменії, Україні, Таджикистані, Туркменістані, Азербайджані, Молдові, Білорусі та Грузії.

Того ж місяця регулятор Гонконгу пригрозив біржі примусовими заходами за роботу без ліцензії на місцевому ринку.

Це свідчить про швидке зростання та адаптацію криптобіржи до змін на криптовалютному ринку, а також про виклики, з якими стикаються біржі через регуляторні проблеми та конкурентний тиск.

Від Олена Василенко

Головна редакторка і автор новин та статей на проекті "Crypto Challenge"