Вплив виплати Mt Gox матиме неочікувані наслідки

Пітер Чунг, аналітик Presto Research, дослідив інтенсивність розпродажу, який, як передбачається, буде спровокований виплатами кредиторами Mt Gox, що наповнить ринок близько 142 000 BTC у період з липня по жовтень. За словами Чунг, BCH зазнає найбільшої шкоди від цього розпродажу через слабку базу інвесторів.

Виплати Mt Gox, ймовірно, матимуть великий вплив на ціни Bitcoin Cash

За словами Пітера Чунга, аналітика Presto Research, кількісної торгової фірми, яка розробляє автоматизовані торгові системи, подія викупу Mt Gox і відповідний випуск ліквідності сильно вдарять по власниках bitcoin cash (BCH). Подія, запланована на період з липня по жовтень, надасть кредиторам Mt Gox майже 142 000 BTC і BCH, відкривши можливість торгівлі для довгих позицій в BTC і коротких позицій в BCH, стверджує Чунг.

Чунг вважає, що через слабку базу інвесторів навколо BCH буде сильніший розпродаж, оскільки він очікує, що 100% BCH, поставлених кредиторам, будуть продані найближчим часом. На противагу цьому, буде продано лише обмежену кількість BTC, поставлених кредиторам, враховуючи наратив навколо BTC.

У зв’язку з цим Чунг сказав:

Що стосується BTC, то буде продано лише частину, враховуючи, що кредитори в основному «сильноозброєні» та багаті.

Крім того, той факт, що форк BCH відбувся за три роки до події Mt Gox, означає, що вони, можливо, «не знають про причини Bitcoin Cash і, швидше за все, будуть ставитися до своєї виплати BCH так само, як і будь-які дегенеративні трейдери з аірдропом», негайно переводячи їх у готівку. За оцінками, тиск на продаж BCH буде в чотири рази вищим, ніж тиск на продаж BTC, враховуючи нижчі обсяги торгів на колишньому ринку.

Чунг вважає, що це може стати можливістю для трейдерів отримати вигоду з цієї унікальної події ліквідності, скориставшись майбутніми коливаннями ринку, що виникнуть у зв’язку з цією ситуацією в найближчі місяці.

Коротка довідка про крах біржі Mt. Gox

Що сталося:
Mt. Gox, колись найбільша біткоїн-біржа в світі, зазнала краху в лютому 2014 року. Це сталося після того, як з’ясувалося, що було втрачено близько 850,000 біткоїнів, що на той час становило приблизно 450 мільйонів доларів.

Передумови:
Mt. Gox була заснована в 2010 році в Токіо, Японія. На піку свого розвитку вона обробляла понад 70% всіх біткоїн-транзакцій у світі. Однак, протягом років біржа мала проблеми з безпекою та управлінням.

Причини краху:
Головною причиною краху стала хакерська атака, яка тривала кілька років і залишалася непоміченою. Хакери змогли вкрасти біткоїни через вразливості у програмному забезпеченні та слабкі процедури безпеки. Також були виявлені проблеми з управлінням і обліком коштів.

Наслідки:
Після оголошення про втрату біткоїнів Mt. Gox зупинила всі операції, подала заяву про банкрутство та призупинила діяльність. Ця подія значно підірвала довіру до криптовалютного ринку та викликала значні зміни у регулюванні криптовалют.

Юридичні аспекти:
Після краху біржі почалися численні судові процеси. Засновник Mt. Gox, Марк Карпелес, був звинувачений у шахрайстві та маніпуляціях з даними. У 2019 році він був засуджений до тюремного ув’язнення умовно, але в кінцевому підсумку звільнений від більшості обвинувачень.

Відшкодування збитків:
Згодом було знайдено частину втрачених біткоїнів, що дозволило частково відшкодувати збитки користувачам біржі. Процес повернення коштів триває досі, і не всі користувачі отримали свої гроші назад, проте початок виплат почався у липні 2024 року.

Висновок:
Крах Mt. Gox став важливим уроком для криптовалютної індустрії, підкресливши необхідність надійних заходів безпеки, прозорості та регулювання. Цей інцидент вплинув на формування сучасних стандартів безпеки на криптовалютних біржах.

Від Олена Василенко

Головна редакторка і автор новин та статей на проекті "Crypto Challenge"