Через цифровий юань відмивали гроші
Через цифровий юань відмивали гроші

Районна прокуратура міста Шаосін провінції Чжецзян розслідувала використання рахунків у цифрових юанях (e-CNY) для переведення в готівку та відмивання грошей. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Група з чотирьох осіб знайшла продавців, які приймають CBDC (цифровий юань), і домовилася з ними про обмін певної кількості цифрової валюти на готівку. Комерсанти отримували комісію в розмірі 1-1,5%.

Один із заарештованих, на ім’я Юань, пояснив, що знайшов в інтернеті пропозицію про можливість заробітку на таких операціях. Він отримував 0,8% від оборотних коштів.

Щоб масштабувати діяльність, Юань залучив до неї свою дівчину та друга. Він заплатив їм 0,5%. Подробиці про четвертого фігуранта справи не повідомляються.

Лише за чотири дні у вересні 2023 року група перевела в готівку понад 200 000 e-CNY (~$25 255).

За словами Юаня, він не замислювався про походження грошей. Згідно зі звітом, транзакції в цифрових юанях є суворо конфіденційними, і іноземні злочинні угруповання використовують цю функцію для відмивання грошей.

Щоб приховати свою діяльність, а також через невелику кількість торговців, які працюють з цифровим юанем, група їздила на їх пошуки до сусідніх міст. Для правоохоронців тривогою став аномальний потік e-CNY через рахунки деяких торговців у Шаосіні, після чого вони швидко зв’язалися з Юанем та його спільниками.

Суд засудив фігурантів до тюремного ув’язнення строком від 16 до 19 місяців та штрафів за відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом.

Нагадаємо, що в травні Грошово-кредитне управління Гонконгу і Народний банк Китаю оголосили про розширення програми e-CNY в автономному регіоні.

Від Олена Василенко

Головна редакторка і автор новин та статей на проекті "Crypto Challenge"