Стейблкоїни можуть допомогти США
Стейблкоїни можуть допомогти США

Колишній спікер Палати представників США Пол Райан висловив свою думку щодо ролі стейблкоїнів у боротьбі з майбутньою борговою кризою в Сполучених Штатах. За словами Райана, зростання попиту на стейблкоїни, забезпечені доларами США, які використовують державні облігації США як підтримку, може сприяти підтриманню стабільного попиту на державний борг США та протидіяти зростанню впливу китайського юаня на міжнародних ринках.

Як стейблкоїни можуть допомогти боротися з борговою кризою

Райан, республіканський політик і колишній спікер Палати представників, підкреслив важливість стейблкоїнів для майбутнього боргу США. У нещодавній статті він обговорив, що вибухове зростання державного боргу, який на сьогодні перевищив 34 трильйони доларів, може поставити під загрозу американську економічну систему, якщо політики не впораються зі збільшенням бюджетних витрат.

Невдалий аукціон з продажу державних облігацій може стати початком цієї кризи, змушуючи скорочувати бюджетні витрати і підриваючи довіру до долара США. Попри те, що долар залишається міжнародною резервною валютою, країни на зразок Саудівської Аравії та Китаю починають позбуватися своїх облігацій США та шукати альтернативи для розрахунків поза доларовою фінансовою системою.

Роль стейблкоїнів у фінансовій системі

Тут на допомогу приходять стейблкоїни, які можуть створити додатковий попит на облігації та долари США, незалежно від держав. За словами Райана, стейблкоїни варто сприймати серйозно, оскільки вони можуть стати окремою силою, відмінною від найбільших державних власників боргу США.

Фінансова боротьба також пошириться на міжнародні ринки, де Китай прагне розширити вплив юаня через інвестиції. А також на інфраструктурні проєкти на ринках, що розвиваються. Використання стейблкоїнів на публічних блокчейнах може протидіяти зростанню впливу юаня, оскільки вони будуть сповнені американських цінностей свободи та відкритості.

Підтримка фінансової стабільності

Просування стейблкоїнів, забезпечених доларами, створить «миттєве та довгострокове збільшення попиту на державний борг США. Це знизить ризик невдалих аукціонів та супутньої кризи», зазначив Райан.

Думка Tether

Компанія Tether, яка стоїть за USDT, найбільшим стейблкоїном на криптовалютних ринках, також звертала увагу на цю проблему. У своєму вересневому звіті під назвою «Dynamics of Tether USDT and U.S. Treasury» компанія заявила, що «в умовах зниження іноземних покупок державних облігацій та очікуваного збільшення випуску боргу США, Tether може допомогти підтримувати фінансову стабільність США та всього світу».

Висновок

Пол Райан наголошує на важливості стейблкоїнів для збереження фінансової стабільності та протидії зовнішньому впливу на американську економіку. Використання стейблкоїнів може стати ключовим елементом у стратегії боротьби з борговою кризою та збереження позицій долара США на міжнародних ринках.

Від Олена Василенко

Головна редакторка і автор новин та статей на проекті "Crypto Challenge"