Попередження від аналітиків: можливий обвал американських акцій

Експерти б’ють на сполох з приводу поточної траєкторії фондового ринку США, підкреслюючи надзвичайне зростання акцій Nvidia (NASDAQ: NVDA), ринкова капіталізація яких нещодавно перевищила $3 трлн. Цей сплеск значною мірою спричинений ажіотажем навколо штучного інтелекту.

Вивчивши поточний стан фондового ринку, фінансові аналітики Пем Мартенс і Расс Мартенс провели тривожні аналогії з бульбашкою доткомів кінця 1990-х років, кульмінацією якої стала значна корекція ринку.

Якщо провести паралелі з 1929 роком, то ринок злетів до запаморочливих максимумів. Але масові інвестиції були викликані ейфорією, а не фундаментальними показниками. Зростання показників Nvidia, хоча і відображає реальне зростання ШІ, все ще ризикує відірватися від економічних реалій, створюючи основу для різкої потенційної корекції.

Економіст Гаррі Дент, у свою чергу, передбачив спад на фондовому ринку серйозніший, ніж криза 2008 року:

Ми ніколи не бачили, щоб [уряд] підтримував абсолютно штучну бульбашку протягом півтора десятиліть… Подивимося, що буде після цього.

Можу сказати, що не було жодної бульбашки, а ця набагато більша і довша за будь-які інші, які закінчилися не погано.

Я думаю, що ми побачимо, що S&P впаде на 86% зверху, а Nasdaq впаде на 92%. Героїчні акції на кшталт Nvidia, якими б хорошими вони не були… впаде на 98%.

Ще більше ускладнює ситуацію підвищена волатильність фондового ринку. Де високі оцінки, особливо в технологічному секторі, підтримуються спекулятивною торгівлею. А не фундаментальними показниками компаній.

Від Олена Василенко

Головна редакторка і автор новин та статей на проекті "Crypto Challenge"