Що таке Мемкоїни?

Мемкоїни – неоднозначне явище на ринку криптовалют. Одні називають монети шахрайством, а інші – проривом у сфері криптовалют. У цій статті ми розберемося з цілями та перевагами мемкоїнів.

Мемкоїни (або монети-меми) – це цифрові активи, які виникають із популярних інтернет-мемів і характеризуються сильною волатильністю. Ці криптовалюти зазвичай створюються як сатира або соціальний експеримент. Їх ціна багато в чому залежить від популярності та культурної цінності, а не від технологій, що стоять за ними, чи простоти використання.

Перший мемкоїн, Dogecoin, був створений у 2013 році Біллі Маркусом та Джексоном Палмером. Ілон Маск зіграв велику роль у піарі монети через свою любов до мемів із собакою породи Шиба-іну. Як тільки він написав у Твіттері про монету, її ціна злетіла. Наприкінці 2013 року DOGE торгувався на рівні $0,0003-7, курс монети вперше за 5 років перевищив $0,01, а в травні 2021 року ненадовго досяг $0,74. Зараз курс приблизно коливається в районі $0,06.

Як зазначив Ілон Маск, Dogecoin нічим не відрізняється від інших криптовалют, але у нього є мем. У абсурдному виразі є зерно істини. Технологія Memecoin нічим не відрізняється від деяких інших криптовалют, які вважаються «реальними». Наприклад, Dogecoin був створений як похідний від Litecoin. Після «Доджі» світ побачив ще кілька монет-мемів із собаками «на чолі»: Shiba Inu (SHIB), Dogelon Mars (ELON) тощо.

На платформі EXMO Margin для торгівлі доступний мемкоїн DOGE та кредитне плече до 30x.

Основні механізми мемкоїнів схожі на механізми відомих альткоїнів, таких як Ethereum та Litecoin. Монети-меми, як і інші криптовалюти, працюють за технологією блокчейн, а деякі з них навіть працюють в альтернативних блокчейн-мережах. Вони також використовують поширені алгоритми хешування. І хоча мемкоїни асоціюються з популярними інтернет-мемами, їхні технічні характеристики схожі зі звичайними криптовалютами.

Яка вартість мемкоїнів?

Забавні монетки зовсім не марні. Можна виділити як мінімум п’ять основних переваг:

  1. Перше і головне – це спекуляції. Мемкоїни відрізняються високою волатильністю. Маючи достатній досвід, трейдери можуть пристойно заробляти на стрибках цін. Свіжий приклад: PEPE і BlackRock. За даними аналітиків Lookonchain, компанія отримала десятикратний прибуток у розмірі $2,39 млн на операціях з мемкоїнами.
  2. Творчість. Користувачі можуть створювати власні меми та символи, пов’язані з цими монетами. Таким чином ви можете висловити свою приналежність до певної групи чи спільноти.
  3. Колекція. Ключовою особливістю мемкоїнів є їхня колекційна цінність. Кожна монета та/або зображення на ній унікальні. Подібно до колекціонування творів мистецтва або рідкісних предметів, відомі мемкоїни також представляють інтерес для певної групи (фанатів, колекціонерів). Тому за них готові платити як колектори, так і перекупники.
  4. Благодійність. Деякі монети-меми були створені з метою збору коштів для благодійних організацій. Наприклад, Dogecoin використовувався для збору коштів на боротьбу з COVID-19. Також завдяки таким монетам привертається увага громадськості до соціальних та екологічних ініціатив.
  5. Еволюція. Криптовалюти-меми можуть еволюціонувати у щось більше — у власні проєкти з власною екосистемою. Наприклад, Шиба-іну і Шибаріум. Shibarium – це блокчейн-рішення рівня 2 для Shiba Inu, яке спрямоване на усунення проблеми низької швидкості та високої ціни транзакцій Ethereum. Мета Shibarium — закласти основу для створення екосистеми Shiba Inu, доповненої метавсесвітом, DEX та блокчейн-іграми. Як бачите, Shiba Inu з часом перетворився на «фундаментальну» монету. Також можна відзначити, що Tesla випустила власний мерч, який можна придбати за мемну криптовалюту Dogecoin (DOGE).

Недоліки мемкоїнів

У мемкоїнів є кілька недоліків. Справедливості заради варто відзначити такі:

  • Маніпуляції та шахрайство. Враховуючи «жартівливий» характер, цілком імовірно, що мемкоїни привернуть шахраїв, які провернуть подібні шахрайства, як тільки вартість токена досягне певної точки. Однак не лише мемкоїни схильні до таких шахрайств. Це проблема для всієї криптоіндустрії в цілому через недостатнє регулювання. Останній приклад PEPE тому підтвердження: недобросовісні забудовники вивели 16 трильйонів PEPE, продали їх на ринку і зникли.
  • Мемкоїни можна використовувати для поширення дезінформації та пропаганди. Наприклад, якщо на зображенні або назві токена буде певне послання.
  • Волатильність. Для трейдерів, які торгують на маржі, це, звичайно, перевага, а для інвесторів – недолік. Вартість криптовалют-мемів може сильно коливатися, що обіцяє втрату капіталу останніх.
  • Безпека. Багато мемкоїнів створюються як жарт або як соціальний експеримент. Тому навряд чи вони здатні забезпечити такий же рівень безпеки і надійності, як біткоіни.

Висновок

Мемкоїни приємно урізноманітнили світ криптовалют та блокчейну. Вони поєднують у собі колекційну цінність, соціальну інтеграцію, фінансові експерименти та розваги. Важливо пам’ятати, що інвестування в мем-токени може бути пов’язане з високими ризиками, а їхня вартість може сильно коливатися. Що добре для торгівлі на маржинальній платформі. Тим не менш, вони продовжують привертати увагу, залучаючи в індустрію все нових і нових користувачів.

Від Олена Василенко

Головна редакторка і автор новин та статей на проекті "Crypto Challenge"