Що таке токен
Розбираємось що таке токен

Що стосується цифрових активів, то це може бути токен або монета. Хоча монети вважаються більш традиційним варіантом, останнім часом популярність і вартість токенів почали зростати активними темпами. Токен – це тип цифрового активу, який не розробляється на новому блокчейні. Новий блокчейн завжди створюється з урахуванням нової криптовалюти. У цьому випадку криптовалюта є нативним активом блокчейну і вважається монетою. Для створення токена використовуються існуючі блокчейни. Ethereum вважається однією з найпопулярніших систем розподіленого реєстру для розробки токенів, але токени створюються не тільки на ньому. Наприклад, для грошових переказів з меншими комісійними витратами. Токени можна використовувати як активи для оплати товарів, послуг, підписок на платформах. На сьогоднішній день існують навіть токени, що дозволяють отримати частку в мистецтві або нерухомості.

Як працюють токени?

Токени відрізняються від класичних криптовалют. При їх створенні в процесі використовується вже існуючий блокчейн. Це значно спрощує і прискорює процес створення, особливо якщо порівнювати з процедурою, необхідною для створення криптовалюти. Щоб розробити криптовалюту, вам потрібно створити абсолютно новий блокчейн, з нуля. Цей процес може бути трудомістким, трудомістким і дорогим.

У випадку з токенами немає необхідності створювати блокчейн або проводити хардфорк. Замість цього розробники почнуть з вибору відповідної системи з існуючих. Найпопулярнішим і найбільш адаптованим блокчейном вважається Ethereum – на платформі навіть є кілька стандартів розробки токенов. Ці токени можна використовувати для різних цілей. Хоча існує багато токенів, створених для того, щоб допомогти широкій громадськості здійснювати транзакції без центрального контролюючого органу, ці токени мають й інші цілі. Одним із прикладів можуть бути децентралізовані програми (dApps), які існують на блокчейні Ethereum. Кожен з них має певну мету.

Наприклад, Synergy of Serra – це карткова гра, в якій використовується власний токен. Він необхідний як внутрішньоігрова валюта. Однак той факт, що токен використовується, вказує на те, що гравці можуть не тільки грати, а й заробляти токени, які можна продати в майбутньому.

Чи є токен перспективним?

Всього за кілька років ми стали свідками того, як значна кількість бірж почала відкриватися спеціально для того, щоб дати клієнтам можливість торгувати криптовалютою. Також багато брокерів почали надавати клієнтам можливість торгувати криптовалютними токенами на додаток до стандартних валютних пар. Надалі ця тенденція зростатиме й надалі. Експерти вважають, що розвиток галузі триватиме. Було визначено, що криптовалюти залишаться тут, і вартість токенів поступово зростатиме.

Основні види токенів

Важливо розуміти, що існують відмінності не тільки між токенами та криптомонетами, але й без різних типів токенів. Тому, перш ніж приступити до роботи з цими активами, необхідно вивчити їх особливості, щоб приймати правильні інвестиційні рішення.

Види токенів за практичним використанням

Сек’юріті токени. Вони схожі на цінні папери і можуть використовуватися для інвестицій. Також сек’юріті токени можуть передбачати можливість отримання дивідендів у тій чи іншій формі.

Службові токени. Надайте власникам доступ до послуг, які надає платформа.

Платіжні токени. За призначенням вони близькі до криптовалют. Вони використовуються для оплати товарів і послуг на платформах або між учасниками платформи.

Токени блокчейну Ethereum

Ethereum вважається одним із найбільших альткоїнів. Ця система має власний блокчейн і криптовалюту ETH. Мережа була розроблена, щоб надати нові можливості для розробників децентралізованих додатків. Однак є ряд розробників, які використовували Ethereum як спосіб створення абсолютно нових криптовалют. Криптовалюти, розроблені поверх блокчейну Ethereum, називаються токенами. Одними з найпопулярніших токенів у блокчейні Ethereum є Uniswap, IDEX, MakerDAO та CryptoPunks. Кожен з них має свій токен і обслуговує певну аудиторію.

Токени біржі криптовалют

Іноді токени створюються не для додатків, а для того, щоб допомагати в процесі обміну цифрових валют. Токени обміну криптовалют стають популярними, найчастіше використовуються BNB або Binance Coin. Це нативний токен у мережі Binance, який використовується як цифрова валюта для транзакцій, що здійснюються на платформі.

Коли ви реєструєтеся на Binance, ви можете конвертувати свій депозит у BNB. Відтепер ви можете обміняти BNB на інші криптовалюти. Перевага тут в тому, що використання токенів дозволяє знизити вартість комісій.

Інші токени

Існують і інші види токенів. Одним із видів токенів, який також набирає популярності, є предмети колекціонування. Це цифрові активи, які можуть бути у вигляді віртуальних домашніх тварин, карток тощо. Цей жетон є карткою або якимось іншим предметом колекціонування.

Винагородні токени є ще одним прикладом використання цифрових активів. Зазвичай вони надаються в якості компенсації або винагороди в мережі. Жетони можна нараховувати за виконання певних завдань. Люди можуть реєструватися онлайн, брати участь у заходах, вирішувати певні завдання. Для цього на їхній баланс буде зараховано відповідну кількість токенів, залежно від поточної схеми винагород.

В чому різниція між токенами та монетами

Важливо розуміти, що токени – це не криптомонети. Є кілька ключових факторів, які їх відрізняють. Різницю між криптомонетами та токенами важливо розуміти, щоб зробити правильний вибір для інвестування.

МонетиТокени
Монети мають власний блокчейн, який є основою цифрової валюти.Токени не мають власного блокчейну, а працюють на блокчейні, призначеному для якоїсь іншої монети.
Монети складніше проектувати та створювати, тому що новий блокчейн повинен бути створений, перш ніж монета може бути створенаТокени працюють на існуючому блокчейні, що значно спрощує створення цих цифрових активів.
Монети в основному використовуються для проведення транзакцій.Токени можна використовувати не тільки для транзакцій.

Токени: висновок

Тепер ви розумієте ключову різницю між криптомонетами та токенами. Це допоможе вам приймати правильні інвестиційні рішення. Перед покупкою будь-яких токенів проведіть аналіз ринку, ознайомтеся з технологією та оцініть усі плюси та мінуси таких інвестицій. Якщо ви тільки починаєте свій шлях інвестування в цифрові активи, ми рекомендуємо купити невелику кількість токенів, щоб почати розуміти, як це працює.

Від Олена Василенко

Головна редакторка і автор новин та статей на проекті "Crypto Challenge"