Bitwise Asset Management (Фото: google)
Bitwise Asset Management (Фото: google)

Інвестиційна компанія Bitwise Asset Management опинилася в центрі скандалу: проти неї подано позов на суму $2 млн. Компанію звинувачують у шахрайстві з криптофондом Bitwise 10 Crypto Index Fund (BITW), обмані інвесторів і нерозважливому управлінні активами клієнтів.

Читайте також: Премаркет токенів Hamster Kombat стартував на Bybit

Подробиці справи

Позов був поданий компанією Vandelay Industries, яка представляє інтереси сім’ї Мукамаль (Mukamal). Вони звинувачують топменеджерів Bitwise у створенні схеми Pump and Dump, яка передбачає штучне підвищення вартості активів для їх подальшого продажу з прибутком.

Інвестиції і втрати

У 2018 році сім’я Мукамаль вклала близько $1,3 млн у фонд Bitwise HOLD 10 Private Index Fund. Пізніше цей фонд був перетворений на статутний траст, і його акції почали торгуватися на позабіржовому ринку (OTC). Після прибуткової ліквідації своїх позицій, Мукамалі реінвестували $4,85 млн у новий фонд, Bitwise 10 Crypto Index Fund. Однак, за їхніми словами, керівництво компанії не повідомило про відсутність можливості приватного викупу акцій.

Скарги інвесторів

Теодор Мукамаль стверджує, що протягом останніх трьох років цінні папери фонду BITW торгувалися в діапазоні від 35% до 65% нижче чистої вартості активів (NAV), що призвело до втрат у розмірі $2 млн. Він звинувачує генерального директора Bitwise Asset Management Хантера Хорслі, а також керівників Тедді Фусаро і Метта Хоугана в змові та обмані, що призвело до шахрайства з цінними паперами.

Заяви позивачів

Позивачі також стверджують, що Bitwise приховала від інвесторів інформацію про збільшення комісій і ліквідність фонду. За їхніми словами, компанія навмисно приховувала ці дані з метою незаконного збагачення.

Коментарі від Bitwise

У Bitwise відреагували на позов, заявивши, що Теодор Мукамаль підписував документи, які підтверджують його обізнаність про ризики інвестування у цифрові активи Bitwise. Вони також стверджують, що він неодноразово погрожував подати до суду і зганьбити репутацію компанії, якщо не отримає велику суму грошей. За словами представників Bitwise, претензії Мукамаля є безпідставними, і він має історію судових позовів проти інших осіб та компаній для отримання особистої вигоди.

Додаткова інформація

Цей випадок привернув значну увагу до криптоінвестицій і наголосив на необхідності прозорого управління фондами. Нагадаємо, що раніше Верховний суд Канади затвердив груповий позов проти криптовалютної біржі Binance, що свідчить про зростаючий рівень судових справ у криптосфері.

Ситуація навколо Bitwise Asset Management підкреслює важливість ретельної перевірки інвестиційних можливостей і прозорого управління активами. Інвестори повинні бути обережними і вимагати повної інформації перед здійсненням великих фінансових вкладень.

Від Олена Василенко

Головна редакторка і автор новин та статей на проекті "Crypto Challenge"