Болівія скасовує заборону на криптовалюту для своїх банків
Болівія скасовує заборону на криптовалюту для своїх банків

Влада Болівії зняла заборону на біткоїн та інші криптовалюти, дозволивши банкам проводити транзакції з цифровими активами. При цьому криптовалюти все ще не вважаються законним платіжним засобом, а підприємствам заборонено приймати їх як оплату.

Про це повідомляє Bloomberg

Що ще відомо? 26 червня Центральний банк Болівії (BCB) оголосив, що банки можуть проводити криптовалютні транзакції, таким чином скасувавши свою постанову No 144/2020, яка діє з грудня 2020 року.

Зміни стали результатом співпраці Центрального банку з Управлінням нагляду за фінансовою системою (ASFI) та Відділом фінансових розслідувань (UIF). Це приведе країну у відповідність до рекомендацій Латиноамериканської групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (GAFILAT), яка наполягає на адаптації криптовалют.

Зараз торгівля криптовалютою можлива через авторизовані електронні канали. Проте Центробанк нагадав, що криптовалюти не вважаються законним платіжним засобом, і підприємства не зобов’язані приймати їх як оплату.

Крім зняття заборони, Центробанк включить інформацію про криптовалютні ризики в свою економічну і фінансову освітню програму. Яка розповість громадянам про безпечні способи поводження з цим видом активів.

Ще у 2014 році ASFI випустила указ про заборону використання криптовалют через недостатній захист споживачів та ризик відмивання грошей. У 2022 році Центробанк знову заборонив банкам вести криптовалютну діяльність, щоб захистити споживачів від шахрайства та запобігти можливим економічним втратам.

У квітні цього року Центральний банк Фіджі пригрозив громадянам кримінальним переслідуванням за інвестування в криптовалюту і нагадав, що не видав жодної ліцензії на надання таких послуг.

У лютому стало відомо, що Нігерія готується заборонити криптобіржі, щоб стабілізувати національну валюту.

Від Олена Василенко

Головна редакторка і автор новин та статей на проекті "Crypto Challenge"