Хочуть обійти санкції: росіяни розраховують на стейблкоїни

Росія розглядає можливість додати тему стейблкоїнів до майбутнього законопроєкту, дозволивши офіційно використовувати їх для здійснення транскордонних платежів. Заступник голови Банку Росії Олексій Гузнов повідомив, що пропозиції вже подані, зараз питання обговорюється. У Мінфіні також підтвердили, що над цим працюють.

У Росії прийняли постанову, що дозволяє використовувати стейблкоїни для транскордонних розрахунків

Росія знаходиться в процесі дозволу на використання стейблкоїнів як торгового інструменту для міжнародних розрахунків. За словами заступника голови Банку Росії Олексія Гузнова, це питання вже запропоноване, і обговорюється можливість схвалення стейблкоінов для такого використання. Однак Гузнов визнав, що необхідно вирішити деякі технічні проблеми, включаючи регулювання всього ланцюжка, що дозволяє фізичним особам і компаніям отримувати ці цифрові валюти, зберігати їх, а потім використовувати для здійснення міжнародних платежів.

Гузнов сказав:

Розуміння ще формується, і я сподіваюся, що найближчим часом воно буде відображено в тексті законопроекту.

Як повідомляють “Известия”, у пресслужбі Мінфіну також підтвердили, що робота над цим питанням ведеться. Є ймовірність, що це може бути дозволено на постійній основі, як це сталося зі схваленням Закону про цифрові фінансові активи (DFA), прийнятого в березні.

Різні російські діячі наводили аргументи на користь використання стейблкоїнів, токенів, прив’язаних до вартості інших активів або фіатних валют (в основному долара США), для транскордонних розрахунків через їх універсальність і відсутність волатильності в момент платежів. Виконавчий віце-президент Російського союзу промисловців і підприємців Олександр Муричев заявив, що вони “дуже перспективні” в цьому плані.

Так само Наталія Мільчакова, провідний аналітик Freedom Finance Global, заявила, що транзакції зі стейблкоїнами важко відстежити регуляторам третіх країн, що робить їх привабливими для здійснення платежів, не побоюючись вторинних санкцій з боку західних країн.

Ці виплати вже здійснюються, хоч і в невеликих масштабах. У червні повідомлялося, що два найбільші російські виробники металу використовують USDT Tether для оплати та отримання платежів від китайських контрагентів.

Голова Банку Росії Ельвіра Набіулліна нещодавно заявила, що установа пом’якшила свою позицію щодо використання криптовалюти для міжнародних платежів, заохочуючи її використання для уникнення західних санкцій.

Від Олена Василенко

Головна редакторка і автор новин та статей на проекті "Crypto Challenge"