Що таке Smart Money?

Коли кошти використовуються поінформованими професійними інвесторами для прийняття ключових торгових рішень, це називається розумним рухом грошей. Ці інвестори майже завжди будуть працевлаштовані інституційними банками, великими фондами, брокерами та іншими великими централізованими фінансовими особами та організаціями. Однак концепції розумних грошей також корисні для інвестицій у криптовалюту. Як і багато методів, які вже стали популярними у світі стандартизованої торгівлі, ідентифікація розумних грошей може виявитися надзвичайно корисним активом для всіх, крім найбільш непередбачуваного криптотрейдера.

Що таке Smart Money?

Smart Money (Розумні гроші) – це будь-які фонди, які контролюються фінансовими установами та професіоналами у досить самозвеличуючій манері. Отже, коли угоди здійснюються брокерами, які мають більше інформації або досвіду на торговому ринку, ніж середньостатистичний інвестор, їх рух вважається розумним рухом грошей. Потім ці рухи часто аналізуються іншими, менш досвідченими інвесторами, які використовують цінну інформацію, щоб допомогти їм сформулювати власні стратегії. Таким чином, інвестори, як і раніше, фактично «слідують за розумними грошима», як це робили і, ймовірно, продовжують робити великі гравці.

Розумні рухи грошей впливають і можуть розгойдувати ринок в ту чи іншу сторону, особливо коли ціна висить на волосині. Деякі навіть стверджують, що практично немає доказів того, що інвестування в розумні гроші насправді працює краще, ніж угоди, здійснені іншими, менш «розумними» інвесторами, особливо в довгостроковій перспективі. Якою б не була правда, факт залишається фактом: рух розумних грошей ретельно вивчається до такої міри, що деякі інвестори заробляють на життя, просто дотримуючись тенденцій розумних грошей.

За іронією долі, значення «розумні гроші» насправді виникло як термін, пов’язаний з азартними іграми, що означає ставки, зроблені успішними гравцями. «Слідувати за розумними грошима» означало робити ставки на такого гравця, фактично слідуючи його ставці. Часто роблять висновок, що цей термін також походить від ставок, зроблених людьми, які мали доступ до певної форми інформації, якої не мали представники широкої громадськості.

Як визначити різні концепції Smart Money

Виявлення розумних грошей у трейдингу – це те, в чому криються справжні таланти. Для цього необхідно спочатку розібратися, що таке розумні гроші і поняття, які їх визначають. Існують певні ключові показники, які дозволяють спостережливим інвесторам правильно визначати тренди розумних грошей:

  • Опціони на індекси та ціни на акції/криптовалюти: Деякі, як правило, більш освічені інвестори використовують цінові індекси. Це заходи, які вивчають середні ціни за заздалегідь визначені періоди часу, які зазвичай можуть бути задані самими аналітиками індексу. Дозволяючи цим аналітикам швидко зчитувати великі набори цінових даних з прийнятним рівнем точності, індекси є одним із найкращих способів дізнатися, куди йдуть розумні гроші. Хоча індекси не є відмовостійкими і іноді спричиняють помилки, прийнято вважати, що це частіше є провиною користувачів індексу, ніж самого індексу.
  • Об’єм торгів: Об’єм торгів відноситься до вимірювання руху ціни фінансового активу за вибраний період часу. Для акцій і криптовалют обсяг вимірюється кількістю проданих акцій або токенів. Коли спостерігається надзвичайно високий обсяг торгів певним товаром, це може бути хорошою ознакою того, куди йдуть розумні гроші. Це особливо вірно, якщо було мало попереджень про те, чому був викликаний такий високий рівень інтересу, наприклад, подія, що заслуговує на увагу, або нещодавно опублікована заява компанії.
  • Інші методи і дані. Постачальники даних і статистичні аналітики використовують різноманітні методи та джерела, щоб згрупувати трейдерів за категоріями. Деякі з них можуть бути позначені як непоінформовані (не «розумні») на основі їх історичного послужного списку, в той час як інші можуть вважатися поінформованими («розумними») за тим же критерієм. Звіти з таких джерел, як COT (Commitment of Traders union), використовуються для розмежування професійної та непрофесійної торгової діяльності.

Smart Money vs dumb money (тупі гроші)

Ще одне поширене, хоча і дещо зневажливе поняття, яке обговорюється в трейдингу, – це «тупі гроші». Щоб краще зрозуміти цю ідею, вона представлена тут на противагу концепції розумних грошей, оскільки, сподіваюся, тепер цей термін буде краще зрозумілий.

Як і слід було очікувати, тупі гроші є повною протилежністю розумним грошам; Тобто капітал, який не контролюється поінформованими/професійними інвесторами, але все одно використовується для інвестування. Хоча безглузді рухи грошей, як і очікувалося, не такі рутинні, як інвестиції, які вважаються «розумними», у деяких випадках вони потрапляють під пильну увагу. Це пов’язано з тим, що, незважаючи на те, що багато хто може подумати, дурні гроші насправді складають значну частину ринку. Насправді, багато тенденцій починаються з майже повністю «дурних» інвестицій.

Плюси та мінуси інвестування в розумні гроші

Коли деякі трейдери визначають розумні гроші за допомогою графіків/індексів і інвестують відповідно, вони, безсумнівно, думають, що це по суті безвідмовний підхід, коли справа доходить до торгівлі, особливо в короткостроковій перспективі. Це не завжди найкраща ідея, хоча є деякі очевидні переваги в тому, щоб погодитися з думкою професіоналів трейдингу:

Переваги Smart Money

  • Зниження ризику: Якщо ви впевнені, що успішно визначили тенденцію розумних грошей, і бажано на ранніх стадіях її існування, ці знання забезпечують невеликий захист від ризику. Незважаючи на це, важливо пам’ятати, що повністю уникнути ризику при інвестуванні практично неможливо. Тільки ті, хто має досвід роботи в торговій галузі, можуть бути по-справжньому впевнені в тому, що торгують зі зниженим рівнем ризику, коли стежать за рухом розумних грошей.
  • Стабільні винагороди: Незважаючи на те, що слідування за розумними грошима навряд чи принесе вам швидкий і великий прибуток, це може бути досить надійною стратегією, особливо якщо ви не знаєте, що ще робити. Знову ж таки, тільки якщо у вас є певний досвід аналізу ринкових даних, ви можете покладатися на це як на стратегію. Слідування за розумними грошима дозволило багатьом інвесторам отримувати стабільний прибуток на свій капітал і може принести полегшення в періоди підвищеної невизначеності на ринку.

Недоліки Smart Money

  • Зниження ліквідності: Інвестування великої кількості капіталу в гонитві за трендами розумних грошей може призвести до зниження маневреності трейдерів. Це може бути, м’яко кажучи, не оптимальним. Оскільки потенційно може призвести до того, що ви втратите майбутню можливість, зробивши менш вигідний крок занадто рано. Однак чекайте занадто довго, і ви, ймовірно, взагалі пропустите першу можливість. Як і багато інших речей у житті, трейдинг залежить від часу, тому так важливо вчасно виявляти тенденції розумних грошей.
  • Стадний менталітет: Як згадувалося раніше, деякі трейдери діють майже виключно, стежачи за розумними грошима і намагаючись передбачити їх рух заздалегідь. Це означає, що ви можете майже гарантувати, що буде велика кількість трейдерів, які робитимуть схожі, якщо не ідентичні, ходи разом з вами, коли ви ганяєтеся за розумними грошима. Хоча це непогано саме по собі, це може призвести до спотворення наборів даних. Особливо коли кілька джерел неправильно визначили рухи як розумні гроші. Крім того, навіть якщо рухи правильно визначені, це може спричинити так звану спекулятивну бульбашку. Це коли споживання активу або продукту відбувається через те, що трейдери дотримуються певної моделі. А не через те, що продукт або актив стають все більш популярними серед широкої публіки. Коли це виявляється, ціна активу або товару часто значно падає, що називається «бульбашкою, що лопнула».

Як концепція розумних грошей впливає на криптовалюту?

Ідентифікація розумних грошей використовується в криптовалюті з моменту її створення. Допомагаючи передбачити початкове зростання біткойна, а останнім часом навіть визначити зростаючі та спадні тенденції у прийнятті NFT. Поточний статус криптоспільноти видає невизначеність у деяких сферах. Але немає сумнівів, що розумні гроші свідчать про те, що індустрія зараз перебуває в стані зрілості. Концепції блокчейну з’являються скрізь, і саме слідування за розумними грошима змусило багатьох інвесторів обережно почати пробувати різні відомі криптовалюти та альткойни.

Простіше кажучи, однією з головних причин масового впровадження криптовалюти останнім часом є той факт, що інституційні фінансові установи нарешті починають розуміти її переваги. Вони занадто довго тримали акції і спостерігали. Як менш авторитетні трейдери збагачуються на торгівлі криптовалютами, і вони, нарешті, хочуть отримати свій шматок пирога. За іронією долі, це може бути випадок, коли «розумні» гроші слідують за дурними. Робіть з цього те, що хочете, хоча фраза «сліпі насправді ведуть за собою ідеально зрячих, велике спасибі» не зовсім сходить з язика, як можна було б сподіватися.

Висновок

Інвестування в надійні гроші є невід’ємною частиною криптовалюти, та й взагалі будь-якої форми торгівлі. Правильно визначаючи рухи великих інвесторів, таких як неповторний Уоррен Баффет, менш досвідчені трейдери можуть поліпшити свої знання про галузь. Це дозволяє їм формулювати власні стратегії. Ефективно та прибутково витягуючи критично важливу інформацію з великих наборів даних, а також допомагає їм випереджати тенденції. Важливо пам’ятати, що не існує безвідмовного підходу, коли справа доходить до торгівлі. Інвестування так, ніби немає невід’ємного ризику, є рецептом невдачі, яка зачепила занадто багато потенційних інвесторів, що призвело до катастрофічних і непередбачених втрат капіталу. Однак, якщо ви вмієте аналізувати дані та обережно підходите до інвестування, то слідування розумним грошам дійсно може бути розумним кроком для вас.

Від Олена Василенко

Головна редакторка і автор новин та статей на проекті "Crypto Challenge"