Суд зобов'язав Steam заморозити $280000
Суд зобов’язав Steam заморозити $280000 аккаунта Crypto King

Суд зобов’язав власників платформи Steam заморозити аккаунт самопроголошеного “короля криптовалют” з канадського міста Онтаріо. Цей чоловік був визнаний банкрутом і, незважаючи на це, перевів ігровим платформам активи на суму понад 500 000 канадських доларів ($430 000).

У четвер суддя Верховного суду провінції Онтаріо наказав накласти арешт на рахунки якогось Ейдена Плетерскі, якого два тижні тому спіймали на торгівлі та продажу предметів у грі Counter-Strike, зокрема, дорогих віртуальних ножів. Він витратив 382 000 канадських доларів (280 000 доларів США) на сторонньому сайті для торгівлі шкірою та 207 000 канадських доларів (151 000 доларів США) на низці інших платформ.

Постанова суду зобов’язує корпорацію Valve надати дані для входу в обліковий запис Crypto King у Steam фахівцям з банкрутства Grant Thornton. Вже близько року і Valve, і Pleterski неодноразово відхиляли подібні запити.

Скріншот взято з більш ранньої версії Counter-Strike. Скіни для зброї можна продати за 1 мільйон доларів

15 травня Плетерський був заарештований поліцією Онтаріо. Його звинуватили у відмиванні грошей та шахрайстві. Оскільки він заборгував інвесторам 40 мільйонів канадських доларів (30 мільйонів доларів), які обіцяв інвестувати в криптовалюту.

За словами Гранта Торнтона, з початку процедури банкрутства у 2022 році Pleterski повернув інвесторам лише 18,5% коштів. Адвокат з компенсацій за шахрайство Норман Гроот зазначив наступне:

Цілком очевидно, що домогтися повного відшкодування збитків через процедуру банкрутства не вийде.

Плетерський вів ефіри, в яких показував, як подорожував світом і їздив на автомобілях McLaren і Lamborghini. Під час своїх прямих трансляцій він також часто грав в азартні ігри і в якийсь момент описав себе як професійного стрімера. “Безробітну, але забезпечену людину”.

На слуханнях у четвер Грант Торнтон також зажадав продовження терміну свого банкрутства на два роки. Суддя дав адвокату Плетерскі місяць, щоб відповісти на запит про продовження за умови, що Плетерський відмовиться від своїх акаунтів Binance і Steam. А також припинить користуватися кредитною карткою і залучати інвестиції.

Від Олена Василенко

Головна редакторка і автор новин та статей на проекті "Crypto Challenge"